Reuters და BBC წერს, რომ საქართველოში ნარკოტიკების კონტრაბანდის ბრალდებით დაკავებული 19 წლის ბრიტანელის, ბელა მეი ქალის ოჯახმა განაცხადა, რომ მისი გათავისუფლებისთვის 187 000 აშშ დოლარის კომპენსაცია გადაიხადეს.
29-10-2025
„ქართული ოცნება“ ლუკაშენკოს ტყუპისცალი ხდება - პირდაპირ კრემლის სახელმძღვანელოდან" - იუკნევიჩიენე.
სითი მოლის დაბადების დღესთან დაკავშირებით, 30 ოქტომბერს SOLO მომხმარებლებს შესაძლებლობას აძლევს, ისარგებლონ 30%-იანი ქეშბექით სითი მოლი საბურთალოსა და სითი მოლი გლდანის 120-ზე მეტ მაღაზიაში.
28-10-2025
„რუსულმა“ რეჟიმმა გადაწყვიტა აკრძალოს სამივე მთავარი ოპოზიციური პარტია. მე მკაცრად ვგმობ ამ გადაწყვეტილებას"
"სარჩელი არ შეიცავს არაკონსტიტუციურ პოლიტიკურ პარტიასთან დაკავშირებული პირებისთვის პოლიტიკური საქმიანობის შეზღუდვის მოთხოვნას"
მოტივირებული და მიზანდასახული ახალგაზრდებისთვის განათლების შესაძლებლობების შესაქმნელად, საქართველოს ბანკის სასტიპენდიო პროგრამას ახორციელებს, რომლის ფარგლებშიც 21 ადგილობრივ უნივერსიტეტში სწავლის სრული ან ნაწილობრივი დაფინანსების მიღების შესაძლებლობას აძლევს.
თიბისის მხარდაჭერით, საქართველოს ხელოვნური ინტელექტის ასოციაციამ (GAIA) D ბლოკთან პარტნიორობით, შეხვედრების სერია - GAIA Meetup დაიწყო.
ფასდაკლებები საუკეთესო დროა მომავლისთვის გადადებული სურვილების ასასრულებლად, შოპინგი კი გაცილებით სასიამოვნოა, როცა ყველა სასურველი მაღაზია ერთ სივრცეშია.
საქართველოს ბანკის ორგანიზებითა და მხარდაჭერით, ბიზნეს 360˚-ის შეხვედრების სერიის ფარგლებში, მეწარმე ქალებისთვის ვორკშოპი — „პროდუქტის განთავსების მნიშვნელობა მარკეტფლეისზე“ გაიმართა.
საქართველოს ბანკი, როგორც განათლების მთავარი მხარდამჭერი ბანკი, მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს ადამიანებს, გამოავლინონ და სრულად აითვისონ საკუთარი პოტენციალი.