ახალი დეტალები ლოპოტის ხეობაში ჩატარებული სპეცოპერაციის შესახებ...
ლოპოტას ხეობაში ჩატარებული ანტიტერორისტული სპეცოპერაციის შესახებ შს სამინისტრომ დღეს, ახალი დეტალები გაახმაურა. კერძოდ, შს სამინისტროს ინფორმაციით, გარდაცვლილ დივერსანტებს შორის საქართველოს ორი მოქალაქეა...
"საზოგადოების მაღალი ინტერესიდან გამომდინარე, გვსურს მოგაწოდოთ ახალი ინფორმაცია ლოპოტას ხეობაში ჩატარებული სპეცოპერაციის შედეგად ლიკვიდირებულ პირთა ვინაობის შესახებ. ცხედრების ექსპერიზის, მათი დათვალიერებისა და ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, შესაძლებელი გახდა 11 ლიკვიდირებული პირიდან  7 ცხედრის   ვინაობის დაზუსტება.
იდენტიფიცირებული 7 ცხედრიდან საქართველოს ორი მოქალაქეა. ასლან მარგოშვილი (დაბადების თარიღი: 28/06/1990), ბაჰაუდინ ქავთარაშვილი (დაბადების თარიღი 07/02/1986)
5 ცხედარი არის რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე ჩრდილოეთ კავკასიიდან... აქედან ერთ-ერთი ბაჰაუდინ ბაღაკაშვილი არის დაბადებული გროზნოში 1986 წლის 10 თებერვალს და მას ნათესავები ჰყავს პანკისის ხეობაში.
დანარჩენი იდენტიფიცირებულიც რუსეთის ფედერაციის მოქალაქეები არიან:  დუკვახა დოშუევი (დაბადების თარიღი:19/01/1968   დაბადების ადგილი: ჩეჩნეთი, ქ. ვეგენო),